O nas

Firma TIP-TOPOL jest największym polskim producentem ciężarków cynkowych i ołowianych do wyważania kół samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Jesteśmy również największym dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych do kół w Europie Środkowej i Wschodniej. Nasza oferta obejmuje wszelkiego rodzaju wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych, w tym również produkcji własnej firmy TIP-TOPOL.
 Firma powstała w 1988 roku i od tego czasu dynamicznie poszerza swoją ofertę i zdobywa nowe rynki zbytu. Obecnie 20% naszych ciężarków do wyważania kół trafia na rynki zagraniczne.
 
Ciężarki, zawory i inne materiały eksploatacyjne są przygotowywane do wysyłki w naszym nowym magazynie o powierzchni 5000 m2.
 
W 2005 roku Firma podjęła decyzję o rozszerzeniu oferty wyposażenia stacji obsługi pojazdów. Oferujemy obecnie kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych i warsztatów naprawy samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Część oferty dostarczana jest pod własną marką INVENTO, która zdobyła już szerokie grono krajowych i zagranicznych klientów. Gama produktów INVENTO jest stale udoskonalana i poszerzana.
 
Kompleksowa oferta wyposażenia warsztatów opiera się wyłącznie na produktach dostarczanych przez renomowane firmy zachodnioeuropejskie oraz sprawdzonych polskich producentów.
 
W naszej ofercie Klienci znajdą również zestawy do mobilnej wulkanizacji, które instalujemy w samochodach dostarczonych przez Klientów we własnym zakresie.

Od początku funkcjonowania firmy naszym celem było kompleksowe wsparcie zakładów zajmujących się pielęgnacją opon i bieżnikowaniem. Od 1993 roku jesteśmy przedstawicielem firmy REMA TIP TOP GmbH w Polsce.
 
Z uwagi, że sprzedawane materiały, narzędzia i urządzenia wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii udostępniamy Klientom usługi naszego ośrodka szkoleniowego. Jest to największy w Polsce ośrodek szkoleniowy oferujący profesjonalne szkolenia w zakresie:

  • naprawy każdego rodzaju opon,
  • techniki montażu i wyważania kół,
  • obsługa i naprawa urządzeń klimatyzacyjnych,
  • kursy przemysłowe.

Obecnie zatrudniamy 350 osób pracujących w dwóch zakładach w Pobiedziskach oraz dziesięciu oddziałach w Polsce.