Automechanika Frankfurt 2018

Emocje i zmęczenie, towarzyszące wystawom targowym rzeczywiście opadły, na szczęście wspomnienia, a także rezultaty spotkań pozwalają jedynie na wzrost optymizmu, wywołanego już dokonanymi transakcjami, a także na zwiększenie ilości potencjalnych klientów. To już 7 raz, kiedy marka NEOTEC, produkt firmy TIP-TOPOL gościła na targach we Frankfurcie.

Tym razem na 36 metrowym stoisku, znakowanym symbolami związanymi z projektem Go to Brand reprezentowała nas 6 osobowa brygada Menagerów ds. Eksportu. Klienci mieli okazję porozmawiać również z technologiem firmowym, a także z Zarządem TIP-TOPOL Sp. z o.o. I rzeczywiście tym rozmowom nie było końca, o czym świadczy choćby wynik 50 zupełnie nowych kontaktów z różnych zakątków świata.
Prezentowana przez nas oferta, a więc ponad 20 czołowych referencji, wśród nich „szlagiery” naszej produkcji, a więc produkty serii ABM, czy ABV, a także zupełne nowości, w tym seria ABT. Nowy produkt jakim jest miech bałwankowy ABT 3225 został zaprojektowany zgodnie z z wykorzystaniem nowatorskiej metody środowiskowej oceny cyklu życia produktu LCA (Life Cycle Assessment). W  efekcie przeprowadzonych badań uzyskano następujące rezultaty:
- zredukowano poziom sumarycznego wpływu na środowisko o 12,07 %,
- zredukowano poziom oddziaływań środowiskowych w kategorii „Zdrowie ludzkie” o 15,07 %
- zredukowano poziom oddziaływań środowiskowych w kategorii „Stan ekosystemu” o 13,31 %
- zredukowano poziom oddziaływań środowiskowych w kategorii „Wyczerpywanie zasobów” o 11,50 %.

W trakcie targów miała również miejsce premiera kolejnej edycji naszego katalogu produktowego, na lata 2018/2019, jaki już na dzień dzisiejszy stanowi pokaźną bo ponad 220 stronnicową pozycję, przedstawiającą ponad 660 referencji. Ta edycja targowa była dla nas w pewien sposób szczególna, jako, że przypadła w 30 roku istnienia firmy, co stało się pretekstem do zorganizowania dodatkowej konferencji dla naszych klientów. Całość spotkania została uświetniona kolacją, jaka zacieśniła relacje handlowe.