Zestawy naprawcze – łatwy sposób na cross selling

Co to jest cross selling?


Jest to nic innego, jak dodatkowa sprzedaż produktów do usługi głównej. Po polsku powiedzielibyśmy, że jest to „do-sprzedaż”. Przykład: jeżeli klient przyjedzie na wymianę opon, dodatkowo proponujemy mu sprawdzenie geometrii. Albo klientowi umówionemu na napełnienie klimatyzacji proponujemy odgrzybienia. Dobrze stosowany cross selling pomaga zwiększyć przychód z jednego klienta. Klienta już pozyskanego przez warsztat czy wulkanizację łatwiej namówić na dodatkową usługę niż pozyskać dla firmy nowego klienta „z ulicy”. Cross selling powinien opierać się na dwóch zasadach:

Oferowana dodatkowa usługa lub produkt powinien być wyraźnie tańszy niż to, z czym przyjechał klient. Łatwiej jest dokupić coś dodatkowego, jeżeli tego koszt nie jest zbyć duży. Klient przyjeżdżając na warsztat wie już, że będzie musiał zapłacić za usługę. Nasz dodatkowy produkt musi być czymś co łatwo „dorzuci” w koszty, które i tak były planowane.
Produkt do „do-sprzedaży” powinien  być powiązany z usługą główną. Klient myśli o naprawie, usłudze z którą przyjechał. Usługa lub dodatkowy produkt jest łatwiejszy do akceptacji, jeżeli jest powiązany z tym na czym skupiony jest klient.
Zestawy naprawcze – dlaczego je proponować?
Zestawy naprawcze do napraw opon i dętek, czyli dedykowane i precyzyjne dobrane materiały wulkanizacyjne Rema Tip Top w postaci zestawów dla poszczególnych rodzajów dętek i opon pojazdów każdego typu, są bardzo wdzięcznym produktem do cross-sellingu. Są niedrogie, łączą się ze wszystkimi usługami świadczącymi przez wulkanizację i z dużą częścią wykonywanych przez warsztaty. Łatwo je zaproponować w trybie „na wszelki wypadek”.

Dodatkowo klienci mogą kupować nie tylko zestaw naprawczy do opon i dętek samochodowych, czy innych pojazdów wielośladowych. Doskonale sprawdzają się przy „do-sprzedaży” zestawy naprawcze do rowerów. Samodzielna naprawa dętek rowerowych jest łatwa i często konieczna w warunkach pozawarsztatowych. Do takiej naprawy nie potrzeba szczególnych umiejętności, a intuicyjna graficzna instrukcja wewnątrz zestawu pozwoli na poprowadzenie klienta przez cały proces naprawy. Dodatkowo zestawy naprawcze do rowerów to jeden z nielicznych produktów, które można zaproponować nie tylko mężczyznom, ale także kobietom - Zobacz taki zestaw naprawczy.

Warto pamiętać, że wśród zestawów rowerowych  występują również zestawy dedykowane dla rowerów górskich oraz szosowych, ze względu na szerokość i specyfikę opony. Do tych rowerów klienci będą potrzebowali specyficznych zestawów opisanych jako MOUNTAINBIKE lub SPORT.

Nie tylko rowerowe
Zestawy naprawcze sprawdzają się przy samodzielnej naprawie uszkodzeń materiałów gumowych. Naturalnie uszkodzenia dętek najszybciej przychodzą do głowy, ale dla klientów tak samo ważne mogą okazać się zestawy naprawcze do innych gumowych produktów oraz tych wykonanych z miękkiego PCV. W okresie wakacyjnym szczególną popularnością cieszą się zestawy do namiotów, basenów, sprzętu pływackiego, takiego jak pontony. Takie zestawy, choć niedrogie, potrafiły uratować niejedne wakacje.

Oferując zestawy naprawcze klientom nie tylko zwiększamy przychód wulkanizacji czy warsztatu. Dodatkowo budujemy dobry wizerunek warsztatu, który myśli o kliencie i jego potrzebach szerzej niż tylko to z czym przyjechał tu i teraz oraz jeżeli taki zestaw okaże się naprawdę przydatny, mamy pewność, że klient pomyśli o nas ciepło i tym chętniej do nas wróci.