Historia

1988

Założenie TIP-TOPOL

8 września dwóch inżynierów Witold Borucki oraz Wiesław Ziółkowski zakładają spółkę TIP-TOPOL, która rozpoczyna działalność w branży motoryzacyjnej.
1990

Początek produkcji miechów

Uruchomienie produkcji miechów do popularnych wówczas autobusów marki Ikarus. Mimo, że ten typ miecha produkowany jest do dzisiaj to firma w swojej ofercie ma ponad 600 rodzajów miechów do zawieszeń pojazdów użytkowych, a także miechy do siedzeń i kabin eksportując swoje wyroby do 60 krajów na całym świecie.
1993

Wyłączność w dystrybucji REMA TIP-TOP

TIP-TOPOL zostaje wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski największego światowego producenta materiałów do naprawy opon firmy TIP TOP Stahlgruber. Firma REMA TIP-TOP bo taka jest jej dzisiejsza nazwa to jeden z głównych dostawców firmy TIP-TOPOL, która współpracuje obecnie z 200 dostawcami z całego świata.
1996

Uruchomienie produkcji ciężarków

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku spółka uruchamia produkcję ciężarków nabijanych do wyważania kół samochodów osobowych i dostawczych. Produkty te stanowią dzisiaj jedną z głównych grup towarowych oferowanych zarówno w kraju jak i za granicą.
1999

Pierwszy oddział handlowy w Chełmie

Firma stawia na dystrybucję towarów na terenie Polski otwierając swój pierwszy oddział handlowy w Chełmie w województwie Lubelskim. Oddział ten obsługuje zarówno klientów na wschodzie Polski, ale także ze względu na bliskość granicy z Ukrainą jest doskonałą lokalizacją dla klientów eksportowych.
2002

Rusza produkcja z Polskiej Wsi

Stawiając na rozwój produktów przenosi swoją działalność produkcyjną do wyremontowanych obiektów w Polskiej Wsi pod Pobiedziskami.
2008

Powstanie marki NEOTEC

W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży miechów do zawieszeń pojazdów firma wprowadza markę Neotec, pod którą sprzedaje swoje wyroby. W chwili obecnej firma poza marką Neotec produkuje także miechy dla kilkunastu światowych marek prywatnych.
2009

Grupa Doradców Techniczno-Handlowych rusza w teren

Stawiając na potencjał sprzedaży wyposażenia warsztatowego firma rekrutuję grupę Doradców Techniczno-Handlowych, osób dedykowanych do sprzedaży sprzętu dla serwisów oponiarskich oraz mechanicznych, dzięki czemu już rok później sprzedaż tej grupy towarów rośnie o ponad 50%.
2012

Wdrożenie ISO TS16949:2008

Działając w branży automotive firma zdaje przysłowiową maturę i certyfikuje swój system zarządzania na zgodność z normą ISO TS16949:2008. Dzięki temu certyfikatowi TIP-TOPOL może ubiegać się o dostawy dla renomowanych producentów samochodów ciężarowych. Poza tym firma jest zarządzana w oparciu o normy ISO 9001 oraz ISO 14001.
2015

Zmiana systemu dystrybucji towarów

Po 15 latach sprzedaży swoich towarów na zasadach van-sellingu firma zmienia sposób dystrybucji towarów, które dostarczane są od tej chwili z magazynu centralnego. Kilkaset paczek dziennie opuszcza nowy magazyn o powierzchni 4.000 m2 do klientów zlokalizowanych w całym kraju, a dzięki wyeliminowaniu wielu małych magazynów na samochodach i oddziałach klienci zyskują dostęp do 5.000 pozycji asortymentowych w ciągu 24h.
2017

Rozbudowa zakładu miechów

Po dwóch latach prac budowlano-inwestycyjnych firma kończy największą w historii inwestycję która jest kamieniem milowym w rozwoju produkcji miechów. Dzięki temu przedsięwzięciu firma wprowadza innowacyjne na skale światową rozwiązania technologiczne oraz zwiększa dwukrotnie moce produkcyjne.
2018

30lecie firmy TIP-TOPOL

Szereg ofert specjalnych przygotowanych dla uczczenia jubileuszowego 30lecia firmy TIP-TOPOL, w nich maszyny na 30 lecie a tam m.in. podnośniki, wyważarki, montażownice w promocyjnych cenach oraz promocyjne zestawy produktowe.
2019

Marka własna Hercules

Hercules®, wprowadzona w 2019 r. kolejna marka własna firmy TIP-TOPOL, tym razem dedykowana do sektora przemysłowego.
Okładziny bębnowe, systemy czyszczące, płyty gumowe, uszczelnienia czy okładziny ceramiczne, wszystkie markowane znakiem Hercules® są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a także zapewnieniem bezawaryjności pracy.
Cel, jaki towarzyszył nam przy wprowadzaniu marki na rynek bazował na stworzeniu kompleksowej oferty przemysłowej w atrakcyjnej cenie i przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania produktów.