Certyfikaty

Fair Play

Fair play certyfikatMamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznej edycji Programu Fair Play firma TIP-TOPOL ponownie uzyskała certyfikat jakości biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Jest to kolejna tego typu nagroda przyznawana za kierowanie się w działalności biznesowej wartościami etycznymi oraz uczciwością w kontaktach z pracownikami, dostawcami oraz odbiorcami.

„Statuetkę otrzymuje firma TIP-TOPOL, za skuteczne godzenie dynamicznego wzrostu firmy z zapewnieniem bardzo dobrych warunków pracy i rozwoju zawodowego pracownikom oraz z hojnym wspieraniem osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy”.  

Firma Godna Polecenia
 

Firma godna polecenia
Mamy przyjemność poinformować, że Firma TIP-TOPOL została wyróżniona certyfikatem i tytułem  „Firma Godna Polecenia”.
 
Pod uwagę brane były takie obszary, jak efektywność w realizacji założonej wizji i strategii rozwoju, wybitny profesjonalizm w zarządzaniu Firmą, rzetelność i odpowiedzialność w działaniu, a w szczególności niekwestionowana pozycja lidera w branży. 
 
Na uroczystej Gali Rada Programowa uhonorowała jednocześnie pana Witolda Boruckiego wyróżnieniem indywidualnym Lidera Przedsiębiorczości.

Rozważna Firma

certyfikat rozważna firma
 Miło nam poinformować Państwa, że nasza firma uzyskała tytuł Rozważna Firma. Tytuł ten przyznawany jest przedsiębiorstwom, które prowadzą biznes zgodnie z normami opisanymi w Kanonie Dobrych Praktyk Rozważnych Firm. Oznacz to przestrzeganie, m.in. takich procedur:
 

  • Weryfikacja wiarygodności i wypłacalności kontrahentów,
  • Zapobiegnie utracie płatności przez monitoring należności,
  • Szybkie decyzje o odzyskiwaniu długów zagrożonych brakiem spłaty,
  • Kreowanie wysokich standardów zachowań w relacjach biznesowych,
  • Stosowanie jednakowych standardów moralności płatniczej i rzetelności.

Certyfikat ISO

ISOW roku 2005  TIP-TOPOL Sp. z o.o  uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001-2000, a obecnie ISO 9001-2015.
W roku 2021  w firmie został przeprowadzony audyt recertyfikacyjny, który potwierdził, że stosujemy system zarządzania zgodny z normą ISO 9001:2015 w zakresie projektowania i wytwarzania resorów pneumatycznych, co zostało potwierdzone przez niezależną jednostkę certyfikacyjną TÜV Rheinland przyznaniem certyfikatu o nr. 0198 100 2042283.   

Mając na uwadze stały nadzór, a także redukcję wpływu wywieranego na środowisko przez TIP-TOPOL Sp. z o.o. w roku 2014 podjął kolejną decyzję, tym razem dotyczącą  wprowadzenia systemu zarządzania środowiskowego zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 14001:2004. Audyt certyfikacyjny został przeprowadzony  w dniach 24 -27.03.2015. 
W roku 2023 w firmie został przeprowadzony audyt recertyfikacyjny, który potwierdził, że stosujemy system zarządzania zgodny z normą ISO 14001:2015, co zostało potwierdzone certyfikatem niezależnej jednostki zewnętrznej TÜV Rheinland nr TÜV o nr. 0198 104 2341300/01.

cer3Jednocześnie w celu zapewnienia odpowiedniej jakości i spełnienia wymagań Klienta w zakresie dostarczania wyrobów dla firm motoryzacyjnych na pierwszy montaż, Zarząd firmy w 2011 roku podjął decyzję o wprowadzeniu systemu zgodnego z wymaganiami normy ISO/TS 16949. System ten również uzyskał certyfikat niezależnej jednostki zewnętrznej TÜV NORD CERT GmbH o nr. 44 111 127748.  
W roku 2021  w firmie został przeprowadzony audyt recertyfikacyjny, który potwierdził, że stosujemy system zarządzania zgodny z normą IATF 16949:2016 w zakresie produkcji resorów pneumatycznych, co zostało potwierdzone przez niezależną jednostkę certyfikacyjną TÜV Rheinland przyznaniem certyfikatu o nr. 0411851.

Wielkopolska Nagroda Jakości
 

Wielkopolska nagroda jakościZ wielką radością informujemy, że firma TIP-TOPOL otrzymała "Wyróżnienie I-go Stopnia Wielkopolskiej Nagrody Jakości". Została ona przyznana za wybitne osiągnięcia w zarządzaniu przez jakość.

Patronem konkursu jest Komitet Polskiej Nagrody Jakości. Otrzymane wyróżnienie jest rekomendacją, że świadczone przez naszą firmę usługi mają standard europejski, a jakość wykonywanych usług jest dla nas niezmiernie istotna.    

Wielkopolska Jakość

Wielkopolska jakośćZ wielką przyjemnością informujemy, że firma TIP-TOPOL otrzymała tytuł laureata konkursu "Wielkopolska Jakość".

Wyróżnienie to zostało przyznane za wyróżniające parametry techniczne i kompleksowość oferty wyposażenia warsztatów wulkanizacyjnych i bieżnikowni oraz za wartość merytoryczną programu szkoleń dla serwisów oponiarskich. Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Instytut Jakości, którego misją jest promowanie, rozwój i wdrażanie zarządzania przez jakość, będącego podstawą istnienia każdego przedsiębiorstwa stawiającego na rozwój rynku produktów i usług o wysokiej jakości.

Otrzymane wyróżnienie jest dla nas rekomendacją, że świadczone przez naszą firmę usługi mają standard europejski, a jakość wykonywanych usług jest dla nas niezmiernie istotne.